Festyn Rodzinny- Batorowo 5.09.2009r. - zdjęcia
Wpisany przez Jerzy Jarzyło   
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2009 07:02
Wiadomości

    Dnia 5 września 2009 roku w  Batorowie odbył się Festyn Rodzinny. Jego głównymi organizatorami był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu i nowo powstałe Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Gminy Elbląg -  SALGE.
Mimo brzydkiej pogody goście dopisali. Dzieci i dorośli brali udział w różnych konkurencjach sportowych takich jak: rzut kaloszem, rzut podkową, skoki przez skakankę, strzelanie z łuku, skoki w workach i wiele, wiele innych. Największe emocje wzbudziło jednak przeciąganie liny i strącanie 5-litrowej butli ze stołu, wodą pod ciśnieniem, z węża strażackiego. Walczyć było o co, bo nagród nie brakowało...
Dodatkową atrakcją były dwa wozy strażackie, policyjne
i żandarmerii wojskowej. Dzieciaki mogły pojeździć w nich na sygnale po okolicy a także obejrzeć cały specjalistyczny sprzęt. Kolejka do przejażdżek była bardzo długa....
Natomiast dla tych najmłodszych przygotowany był basen z kulkami wypełniony słodkościami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy. Gwiazdki na policzkach, motyle...Było kolorowo!
Oczywiście całemu zamieszaniu towarzyszyła muzyka. Na scenie ciągle coś się działo, każdy mógł się poczuć gwiazdą śpiewając w konkursie karaoke.
Dla głodnych festynowiczów panie z Programu Aktywności Lokalnej (PAL) przygotowały ciasta, kiełbaski, grochówkę, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz ciepłe i zimne napoje. Każdy mógł się najeść do woli, bo wszystko było darmowe!
    Oficjalnie można uznać festyn za udany. Dobrego humoru nikomu nie popsuł nawet silny jesienny wiatr. Impreza nie udałaby się bez wsparcia i dobrego serca licznych sponsorom. Którym wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni.
Teraz czekamy na następny festyn...                                        

 
Projekt systemowy "Od bierności do aktywności"
Wpisany przez Admin   
Piątek, 19 Czerwiec 2009 06:59
Wiadomości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu w dniu 11 lipca 2008 roku zawarł z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowę ramową na realizację projektu systemowego pt. „Od bierności do aktywności”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji poprzez ośrodki pomocy społecznej. Adresatami projektu są świadczeniobiorcy pomocy społecznej zamieszkali na terenie gminy Elbląg. Udział w projekcie jest niewątpliwym wyróżnieniem i szansą na uniezależnienienie się od świadczeń pomocy społecznej, dlatego w szczególności ważny jest potencjał kandydatów, predyspozycje osobowościowe oraz samomotywacja do zmiany sytuacji rodzinnej. 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 6